Ventilator centrifugal pentru acoperis Soler & Palau TCDH Exd 195-8
Gama de ventilatoare de acoperis TCDH EXD este creata special pentru ventilarea / extragerea gazelor periculoase si cu potential exploziv.
Temperatura de functionare de pana la 40ºC.
Rotor centrifugal curbat in spate, fabricat din foaie de otel galvanizata si butuc de aluminiu.
Baza este fabricata din foaie de otel galvanizata si inel de intrare din alama. Capacul este fabricat din foaie de otel galvanizata. Motor cu trei faze, IP 55, clasa F.
Garda de protectie pasari in concordanta cu standardul EN09-010.

Motoare
Disponibil in functie de model cu 4, 6 sau 8 poli.
Alimentare electrica:
Trifazic 230/400V-50Hz.
Versiunile impotriva focului sunt in concordanta cu directiva ATEX pentru modelele trifazice:
Versiune impotriva focului II2G EExd IIBT4.
La cerere, versiunile II2G EExd IICT4.
La cerere
Un motor de viteza cu protectie termala PTC care poate fi conectat la un inverter de frecventa.
Dimensiuni (mm)



| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | Soler Palau |
| CARACTERISTICI | |
| Clasă de protecție electrică | IP 55 |
| Debit de aer | 17000 m³/h |
| Greutate | 126 kg |
| Înălțime | 900 mm |
| Latime | 946 mm |
| Lungime | 946 mm |
| Putere | 1500 W |
| Trepte de viteza | 1 |
| Alimentare | Trifazat |
| Tensiune alimentare | 400 V AC |
| Racord conducta | 560 mm |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Funcții | Ventilatie |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Tip montare | Acoperiș |
| Aplicatie | Industriala |

